Holter

Kalp ritminin uzun süre ile izlenmesini gerektiren durumlarında kullanılır. Göğse yapıştırılan elektrotlar ile algılanan elektriksel uyarılar kablolar aracılığı ile ya da son dönemlerde kullanılmaya başlayan bluetooth gibi yöntemlerle kayıt cihazına yüklenir.

Ritm Holter (EKG Holteri)

 
Kalbin ritminin uzun süre ile düzenli olduğu durumlarda kullanılır. Göğse yapıştırılan elektrotlar ile algılanan elektriksel uyarılar kablolar yoluyla ile ya da son zamanlarda başlayan bluetooth gibi kayıt cihazına yüklenir. Daha sonra bu bilgiler bilgisayar programı aktarımı ile sağlanır, hekimin analiz ve inceleme iletleri sağlanır. 
 
Kişi günlük normal hayatını sürdürürken cihaz yaklaşık 24 saat boyunca kalp ritmini kaydeder.
 
Bu alet sayesinde muayene sırasında değerlendirilirn ancak gün içerisinde kısa süreli olup geçen çarpıntılar, hissedilmeyen tüm hız bozuklukları ve hasta tarafından çarpıntı olarak hissedilen bozulma bir ritim bozukluğu olup olmadığı ya da ritm bozukluğu var ise ne tür bir bozulma olduğu tespit edilebilir.
 
 

Tansiyon Holteri 

Tansiyon Holter hastaların gün içindeki aktiviteleri sırasında, dinlenmede ve uyku sırasında tansiyon ve nabız değerlerinin kaydedilmesi sağlanır.
 
Ayrıca uzun süreli takiplerle kişide geçmiş veri olup olmadığı, günün hangi saatlerinde basınç değerlerinin yüksek olduğu, ortalama kan basınç değerleri tespit edilir.